Ryhmänäyttely 10.7.2020

Ryhmänäyttely 10.7.2020

Ryhmänäyttely FCI ryhmät 2/10 ja 8/9 – perjantai 10.7.

HUOM! Arv. alkaa klo 16.

Näyttelyssä arvostellaan FCI ryhmät 2/10 ja 8/9.
FCI 2 – Pinserit, snautserit, molossityypiset ja sveitsinpaimenkoirat
FCI 10 – Vinttikoirat 
FCI 8 – Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat
FCI 9 – Seurakoirat ja kääpiökoirat
Myös pennut ( 7kk – alle 9 kk) ja junior handler-kilpailu

Tuomarit

HUOM: muutokset mahdollisia Koiramme-lehden ilmestymiseen saakka!

Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Rade Vesic, Serbia
aidi, alentejonkoira, appenzellinpaimenkoira, bukovinankoira, castro laboreironkoira, dobermanni, dogo argentino, entlebuchinpaimenkoira, espanjanmastiffi, estrelanvuoristokoirat, fila brasileiro, hollanninrottakoira, hovawart, isosveitsinpaimenkoira, itävallanpinseri, kangalinkoira, karstinpaimenkoira, keskiaasiankoira, leonberginkoira, mallorcandoggi, mastiffi, napolinmastiffi, pyreneittenmastiffi, rottweiler, sarplaninac, tanskandoggit, tiibetinmastiffi, tornjak, tosa Antoan Hlebarov, Bulgaria
bordeauxindoggi, cane corso, kanariandoggi, kaukasiankoira, landseer, pinseri, pyreneittenkoira, sao miguelinfila, uruguayncimarron, venäjänmustaterrieri Attila Czeglédi, Hungary
apinapinseri, bokseri, broholminkoira, bullmastiffi, kääpiösnautserit, shar pei, snautserit, suursnautserit, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Kaisa Metteri-Gold
kääpiöpinseri Laurent Heinesche, Luxembourg
bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, englanninbulldoggi, newfoundlandinkoira Rade Vesic, Serbia

Ryhmä 8
Varalla kaikille ryhmä 8 roduille Attila Czeglédi, Hungary
labradorinnoutaja, lagotto romagnolo Angel Garach Domech, Spain
amerikancockerspanieli, amerikanvesispanieli, clumberinspanieli, cockerspanieli, englanninspringerspanieli, friisinvesikoira, sussexinspanieli, walesinspringerspanieli, venäjänspanieli Attila Czeglédi, Hungary
barbet, chesapeakelahdennoutaja, espanjanvesikoira, fieldspanieli, kooikerhondje, novascotiannoutaja, portugalinvesikoira, sileäkarvainen noutaja, viiriäiskoira Jussi Liimatainen
irlanninvesispanieli, kiharakarvainen noutaja, kultainennoutaja Linda Volarikova, Slovakia

Ryhmä 9
Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Hans Almgren, Sweden
griffon belge, griffon bruxellois, maltankoira, petit brabancon, tiibetinterrieri, villakoirat Alenka Pokorn, Slovenia
bostoninterrieri, lhasa apso, löwchen, prahanrottakoira Angel Garach Domech, Spain
bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, kiinanpalatsikoira, pekingeesi, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer Charlotte Höier, Denmark
tiibetinspanieli, venäjänbolonka, venäjäntoy, lyhytkarvainen, venäjäntoy, pitkäkarvainen Elena Gindullina, Russian Federation
bichon frisé, havannankoira, japanese chin, markiesje, mopsi Hans Almgren, Sweden
chihuahua pitkäkarvainen, kiinanharjakoira Juha Kares, Usa
coton de tuléar, ranskanbulldoggi Kimmo Mustonen
chihuahua lyhytkarvainen, papillon, phalène, shih tzu Knut Sigurd Wilberg, Norway

Ryhmä 10
Varalla kaikille ryhmä 10 roduille Kimmo Mustonen
saluki, venäjänvinttikoira Kimmo Mustonen
whippet Laurent Heinesche, Luxembourg
afgaaninvinttikoira, azawakh, englanninvinttikoira, espanjanvinttikoira, irlanninsusikoira, italianvinttikoira, puolanvinttikoira, skotlanninhirvikoira, sloughi, unkarinvinttikoira Tiina Taulos

Junior Handler Sanna Koponen

Ryhmäkilpailut
FCI 2/10 Angel Garach Domech, Spain
FCI 8/9 Juha Kares, Usa
Paras veteraani Kimmo Mustonen
Paras kasvattajaryhmä Tiina Taulos
Best in Show Hans Almgren, Sweden

Sponsored by MUSH

Järjestäjä: Keski-Pohjanmaan kennelpiiri ry.